Halı Saha Boyutları

Oneycenter bünyesinde yer alan Ünye halı saha boyutları, normal standartların üzerinde bulunmakta ve oyunculara son derece keyifli bir oyun deneyimi olanağı yaratmaktadır.

Futbol oynamak amacı ile tercih edilen sosyal aktivite alanları halı sahaların genişliği ve kişi kapasitesi oyuncuların talep ettikleri hususlar arasında yer almaktadır. Halı saha boyutları profesyonel tesislerde FİFA tarafından belirlenen ölçülere bağlı düzenlenirken, amatör sahalarda bu durum farklılık göstermektedir.

Halı Saha Ölçüleri Nasıl Olmalı?

FİFA onaylı bir futbol sahası ölçüsünün en kısa kenarı minimum 45 metre, en uzun kenarı maksimum 120 metre olarak tasarlanmış olmalı ve profesyonel sahaların uzunluğunun 120 metreye 90 metre olması kararı verilmiştir. Buna bağlı olarak halı saha ölçüleri düzenlenmekte olup, tesislerin standardına ve zemin kapasitesine bağlı olarak işletmeci tarafından belirlenmektedir.

Futbol Saha Ölçüleri

Futbol sevdalıları için oyunun gerçekleşeceği alanın kapasitesi son derece önemlidir. Ünye halı saha Karadeniz’in en sık talep gören spor tesislerinden biri olarak iki farklı halı sahayı bünyesinde bulundurmaktadır. Tesis içerisinde yer alan kapalı halı saha içerisinde 14 kişilik maç kadroları kurulmasına olanak sağlayan 30 metreye 50 metrelik bir saha bulunmakta olup, açık saha bünyesinde 20 kişilik kadrolara müsaade etmekte ve 45 metreye 75 metre olarak ölçülendirilmiş bulunmaktadır.

Ünye halı saha bünyesinde oyun gerçekleştirmek isteyen kişilerin; 0452 333 88 88 ve 0507 396 52 52 numaralarından tesis ile iletişime geçmesi mümkündür.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Bir cevap yazın