Halı Saha Ceza Sahası Ölçüleri

Profesyonel bir futbol sahasında kusursuz ölçüler ile dizayn edilmiş bir halı saha içerisinde yer alan halı saha ceza sahası ölçüleri hakkında bilgi kısa bir araştırma sonrası açıklığa kavuşmaktadır.

Oneycenter bünyesinde var olan Ünye halı saha profesyonel bir halı sahayı aratmayacak şekilde oluşturulmuş güzide bir tesistir.

Tesis ile iletişime geçmek isteyen oyuncular; 0452 333 88 88 ve 0507 396 52 52 numaralarından ulaşım sağlayabilmektedir.

Ceza Sahası Ne İşe Yarar?

Futbol terimleri arasında ceza sahası, iki takım oyuncularının birbirinin sınırını geçmemesi adına oluşturulmuş bir bölge olarak nitelendirilmekte ve penaltı atışları bu noktadan yapılmaktadır. Penaltı atışları ceza yayı içerisinde 9,6 metrelik bir mesafeden yapılmakta olup, atış gerçekleştirilirken oyuncuların bu alanda bulunmaları ya da çizgiyi geçmeleri yasak olarak tanımlanmaktadır. Halı saha ceza sahası ölçüleri profesyonel sahalarda FİFA oranlarına bağlı olarak belirlenmiş olup bu ölçüler 11 metre olarak hesaplanmaktadır.

Ceza Sahası Ölçüleri Ne İçin Belirlenir?

Rakip takımlar arasındaki sınırı belirlemeye yarayan ölçüler, düzeni sağlamakta işe yararken kural ihlallerinde, ihlali yapan oyuncu ceza almaktadır. Futbolda skoru sağlayan kalenin arkasında yer alan ceza alanı 11 metre uzunluğunda ve kalecinin topu el ile yakalayabildiği uzaklık olarak tanımlanmaktadır.

Ünye halı saha içerisinde bulunan futbol sahaları FİFA onaylı sahalar olup, ceza sahası bu ölçülere uygun şekilde tasarlanmıştır. Tesis içerisinde oyunculara uygun fiyata krampon kiralama hizmeti sunulduğu gibi, ücretsiz kaleci eldiveni tesis tarafından temin edilmektedir.

Oneycenter FARKI ile Sizi Bekleyenlere için Sıcak Bir Çayımız Her zaman VAR !

Kafeteryamızda 7/24 Sıcak Çay ikramımız ücretsiz olarak bulunmaktadır. Açıkanlar için Tost Yapılabilmektedir Bunun yanı sıra çikolata bisküvi kek gibi market ürünlerimiz mevcuttur.

Adresimiz ve Telefon Numalarımız ; 

Yüceler Mahallesi Aşağı Orta Sokak. No:33/1 Ünye- ORDU

Yol Tarafi : https://goo.gl/maps/J5YaAEMoCCXbvBE99

Telefon : 0452 333 88 88

Whatsap Tel : 0507 396 52 52

Bir cevap yazın